Tel.: 776 776 779
ZAVŘÍT

Nejčastěji kladené dotazy

Jak často lodě vyplouvají?

Lodě vyplouvají každých cca 15 minut v závislosti na obsazenosti lodě a počtu návštěvníků.

Od kolika hodin jsou loďky v provozu a kdy vyplouvá poslední loď?

Vyhlídkové plavby Pražskými Benátkami fungují celoročně, provozní doba závisí na ročním období. Poslední plavba pak vyplouvá hodinu před koncem naší otevírací doby.

Probíhají vyhlídkové plavby i v zimě?

Naše výletní plavby po Vltavě probíhají celoročně, přes léto jsou na lodích otevřená okna, naopak v zimě jsou lodičky uzavřené a vyhřívané. Jediné, co se v zimním provozu mění, je počet pasažérů na každé lodi, který je na rozdíl od léta pouze 30 osob. A jako speciální nabídka na zimní sezonu je pro Vás připraveno svařené víno!

Je nutné si plavbu rezervovat?

Na běžnou vyhlídkovou plavbu není třeba rezervaci předem vytvářet. Přesný čas plavby je možné rezervovat pouze u privátní plavby.

Pro kolik osob loď Vodouch je?

Plná kapacita lodi typu Vodouch je 32 pasažérů. V zimním období se na palubu vejde osob pouze 30, protože na loď přidáváme lodní kamínka.

Kde zakoupím lodní lístky?

Lodní lístky na vyhlídkové plavby můžete zakoupit přímo před plavbou na pokladně Muzea Karlova mostu, kde můžete platit jak hotově, tak kartou. Lodní lístky můžete koupit také online zde. Pak již stačí jen přijít k nám do Pražských Benátek na pokladnu Muzea Karlova mostu a zakoupený lístek předložit.

Co vše je zahrnuto v rámci lodního lístku?

Vstupenka na loď zahrnuje samotnou plavbu Pražskými Benátkami s poutavým výkladem a občerstvením na palubě - zvolit můžete jeden z nápojů k osvěžení i zahřátí (tradiční limonádu ZON nebo pivo, čaj či kávu, v zimě také svařené víno) a perník nebo zmrzlinu. Vstupenka na loď obsahuje také volný vstup do Muzea Karlova mostu.

Kolik činí vstupné?

Lístek na loď stojí pro dospělé 550 Kč, pro děti od dvou let 350 Kč. 

Kde všude je možné se nalodit?

Vstupenky na loď je možné zakoupit na našich prodejních místech – na pokladně Muzea Karlova mostu nebo u našich prodejců na Křižovnickém náměstí, v Čertovce nebo na Alšově nábřeží. Všechny lodě vyplouvají z přístaviště Judita pod Křižovnickým náměstím, kam naše hosty z Čertovky sveze vodní taxi jako v Benátkách. Na loď typu Vodouch nelze za běžného provozu nastoupit jinde než na přístavišti Judita.

Mám volný Lodní list - dárkový poukaz. K čemu mě tento list opravňuje?

Volný lodní list na plavbu na lodi typu Vodouch držitele opravňuje k absolvování vyhlídkové plavby a návštěvě Muzea Karlova mostu. Doba jeho platnosti je uvedena přímo na něm. S poukazem je třeba přijít na pokladnu Muzea Karlova mostu, kde vám bude vyměněn za aktuální vstupenku - lodní lístek. Není nutné se předem telefonicky ohlašovat nebo si návštěvu rezervovat.

Mohu si vybrat, na které lodi pojedu?

Pokud máte zájem o pravidelnou projížďku po Vltavě, pojedete na některé lodi typu Vodouch. V případě privátní plavby si loď můžete vybrat z celé naší flotily.

Jaká plavidla je možné si pronajmout?

Všechny lodě ve flotile naší společnosti jsou pro Vás k pronájmu!

Jaká je cena pronájmu jednotlivých plavidel?

Cena pronájmu se odvíjí od individuálních přání klienta. Program vždy rádi připtavíme přesně podle Vašich představ. Pro cenové kalkulace a další informace o pronájmu našich lodí nás neváhejte kontaktovat na e-mailu info@prazskebenatky.cz nebo na čísle +420 776 776 779. 

Chci darovat plavbu jako dárek. Co pro to mám udělat?

Volný lodní list - dárkový poukaz můžete pro své blízké či přátele zakoupit zde. Rádi Vám jej připravíme k vyzvednutí u nás, doručíme poštou přímo v dárkové podobě, anebo jej můžete objednávat i na poslední chvíli s doručením inhned online.


Kontakty

Pražské Benátky, s. r. o. | Platnéřská 4, 110 00 Praha 1 – Staré Město
Nejčastěji kladené dotazy
e-mail: info@prazskebenatky.cz

Kam s dětmi v Praze?

koupit lodní lístek