Pražské Benátky - Lodě Vltava Salonní rychloloď NepomukPatentní člun VodouchBenátská gondolaPřevozní prám BivojVltavský člun

Patentní vltavský člun Vodouch

Patentní člun Zdeňka Bergmana převozníka pražského | Pražské Benátky

V malé lodi velký duch!

Patentní vltavské čluny typu Vodouch tvoří základ flotily naší společnosti. Projekt patentního člunu Vodouch vznikl podle originálního návrhu majitele společnosti Zdeňka Bergmana, převozníka pražského, jako kopie původních vltavských člunů, tzv. "naháčů". Loď "naháč", tedy loď bez výstroje, byla konstruována tak, aby měla co nejmenší ponor a mohla tak plout i v mělčích vltavských vodách. Tyto lodě se začaly používat k dopravě soli z Týna nad Vltavou do Prahy a poprvé do Prahy dopluly v roce 1550 na svátek Svatého Václava.

Pro potřeby vyhlídkové plavby Zděněk Bergman doplnil kontrukci člunu "naháč" o celodřevěnou kabinu z parníkového člunu. Celkový vzhled "Vodouchů" odpovídá do posledního detailu tradici konce 19. století, navíc si plavidla zachovala původní plavební vlastnosti šité Vltavě přímo na míru, a proto můžeme dnes i my proplout všechna tajemná vltavská zákoutí.

Patentní člun Vodouch | Pražské Benátky   DATA | gallery_44 | 501-vltavske-cluny.jpg

Naši flotilu Vodouchů tvoří celkem sedm lodí postavených v letech 2001 až 2018. První byl postaven "Vodouch", dále následovaly lodě "Blatouch", "Vodouš", "Puškvorec", "Blatouš", "Plavůně" a "Mokrýš". Jejich nezaměnitelná silueta se postupně stala součástí panoramatu Hradčan a Karlova mostu..

Vodouch s nejkrásnějším panoramatem Prahy | Pražské Benátky

Poznejte tajemné vodní podzemí staré Prahy

Přijďte poznat krásu Prahy z hladiny Vltavy na našem patentním člunu Vodouch na pravidelnou vyhlídkovou plavbu Pražskými Benátkami! Vyplouvat budete z přístaviště Judita, ukrytého pod posledním dochovaným obloukem Juditina mostu.

Přístaviště Judita | Pražské Benátky

Patentní čluny typu Vodouch jsou celodřevěná a celodrytá plavidla, s plnou kapacitou 32 osob. V zimě se kapacita sníží na 30 pasažérů, na palubě ovšem přibudou kamínka, tzv. lodní bubínek, který - společně se svařeným vínem - vykouzlí příjemnou sváteční atmosféru i během třeskutých mrazů.

Při pravidelné vyhlídkové plavbě se s ostatními návštěvníky pohodlně usadíte takto: 

Zasedací pořádek na Vodouchu při okružní plavbě | Pražské Benátky

Plná kapacita lodi Vodouch: max. 32 osob v létě / max. 30 osob v zimě

Pohled z boku na patentní vltavský člun Vodouch | Pražské Benátky

  

Darujte plavbu na Vodouchovi

Potěště své blízké originálním překvapením - vyhlídkovou plavbu na lodi typu Vodouch přímo v srdi Prahy můžete věnovat i formou dárkového poukazu, který si můžete objednat online zde. Rádi Vám jej doručíme poštou či připravíme k vyzvednutí, případně můžete objednávat i na poslední chvíli s doručením prostřednictvím e-mailu.

Objednat poukaz na plavbu patentním člunem Vodouch | Pražské Benátky

Lodní list na patentní člun Vodouch | Pražské Benátky

 

Přijďte si vychutnat kouzlo pražských Benátek v soukromí!

Plánujete rodinou oslavu či setkání s přáteli? Zažijte nevšední společné okamžiky na Vltavě! Rádi Vám připravíme soukromou plavbu na lodi typu Vodouch - při příležitosti rodinných oslav, výročí, důležitých obchodních setkání, ale i jako unikátní prostředí pro menší svatební obřad. 

Vše pro Vás bude připraveno přímo na palubě - občerstvení i celý program přesně podle Vašich představ. S přípravami Vám velice rádi pomůžeme, případně vše do posledního detailu nachystáme přímo "na klíč". Nechetje se inspirovat zde.

Chvíle strávené v Pražských Benátkách se jistě stanou nezapomenutelnými...

Interiér lodi typu Vodouch rádi přizpůsobíme programu i počtu Vašich hostů:

Privátní plavba na lodi Mokrýš s občerstvením   Občerstvení na privátní plavbě na lodi Mokrýš

Vyhlídková plavba s rautem

Zasedací pořádek na Vodouchu při Plavbě s rautem | Pražské Benátky

Počet osob: max. 20 hostů           Nezávazná rezervace | Pražské Benátky

 

Prezidentská plavba se servírovaným menu

Zasedací pořádek na Vodouchu při Prezidentské plavbě | Pražské Benátky

Počet osob: max. 8 hostů              Nezávazná rezervace | Pražské Benátky

Pro rezervaci plavby na některé z lodí typu Vodouch i pro všechny další informace o možnostech pronájmu i programu v Pražských Benátkách nás neváhejte kontaktovat také na čísle +420 776 776 779 či na e-mailu info@prazskebenatky.cz.

 
Privátní plavbu na lodi typu Vodouch můžete začít i zakončit v kterémkoliv z našich čtyř přístavišť. Místo nalodění a vylodění můžeme dokonce kombinovat podle Vašeho přání a dalšího programu.
 
DATA | gallery_28 | 507-obecne.jpg

Kontakty

Pražské Benátky, s. r. o. | Platnéřská 4, 110 00 Praha 1 – Staré Město
Nejčastěji kladené dotazy
e-mail: info@prazskebenatky.cz

Kam s dětmi v Praze?

koupit lodní lístek